ВІКТОРИНА
« У СВІТІ КАЗКИ»
Тема: Вікторина «У світі
казки»
Мета: закріпити знання учнів
з теми «казки»; формувати уміння учнів фантазувати; збагачувати словниковий
запас; розвивати читацьку зацікавленість; виховувати почуття добра, справедливості,
поваги до української мови.
Хід заняття:
Звучить пісня « У
гостях у казки»
Вчитель: Казка… Як багато доброго, таємного, цікавого зберігає
в собі це слово. Кожен із нас, як був малюком, із задоволенням слухав, коли
йому читали чи розповідали казки. Правильно говорять «Тисячі речей забудете, а
тих хвилин, коли вам люба мама чи бабуся розповідали казки, не забудете».
Казка – це добре, розумне, вічне.
Діти:
1. Казка – це світ чарівний та незвичний,
Казка – це диво сповнене краси.
Поринуть у казки, це ж бо так цікаво,
Це справді свято, радість дня душі.
2. У казці звірі мову мають,
Дерева розмовляють, мов живі.
Добро і правда завжди зло долають,
Тому і люблять казку всі.
3. В країну казок підемо я і ти,
У казці всім цікаво побувати.
Там вірних друзів можна знайти,
Із ними можемо танцювати.
4. Вірш «Диво казки» Василь Василашко.
Вчитель: Перед грою пригадайте: які казки ми знаємо?
- На дошці схема:
Казки
авторські
народні
про тварин;
побутові;
фантастичні;
нескінченні;
наукові
Вчитель: Сьогодні ми разом побуваємо у світі казки чарівної.
Всі казки вчать нас відрізняти хороше від поганого, поважати добро, правду і
боротися зі злом і кривдою.
Зараз ми проведемо вікторину «У світі
казки чарівної».
Дві команди побажали взяти участь у
нашій вікторині. Це команда «Колобок» і команда «Рукавичка». Діти з емблемами,
визначені капітани команд.
Представлення журі (дві учениці з 3
класу – представляють журі, кожен конкурс оцінюється 5 балами).
1 етап. Конкурс «Назви казку».
2 етап. Конкурс «Речі загубились».
3 етап. Конкурс «Математика в казках».
4 етап. Конкурс «Продовж ланцюжок».
5 етап. Конкурс «Хто, хто, хто?»
6 етап. Конкурс «Чи активні наші вболівальники?»
7 етап. Конкурс «Ти мені, я тобі».
8 етап. Конкурс «Музична пауза».
9 етап. Конкурс «Назви казки за ілюстраціями».
10 етап. Вправа «Асоціативний кущ».
Вчитель: зараз, діти, необхідно скласти «Асоціативний кущ» до
слова лисичка. Зокрема, слід розповісти, яка вона, що полюбляє, у яких казках
ми її зустрічаємо. Свої варіанти передати журі.
11 етап. «Коло бажань»
Діти утворюють коло.
Вчитель: Нехай кожен із вас уявить, що в цьому колі збуваються
ваші мрії. Кожен по черзі висловлює таке бажання. «Якби я був казкою, то я б
розповів дітям про…»
«Коли б я був чарівником, я б зробив би
дітям…»
12 етап. Підсумок: журі оголошує команду переможницю.
Вірш:
Хай живуть серед людей казки чудові
І нові у світ приходять повсяк час!
Ми читати будем їх, розповідати.
І на сцені інсценувати.
Вчитель: Шановні хлопчики й дівчатка!
Я вам хочу побажати –
Книг багато прочитати
Й
найрозумнішими стати!
- Ви добре знаєте казки. Продовжуйте їх читати, і ви обов’язково станете
кращими, мудрішими, добрішими, легше долатимете перешкоди, які траплятимуться
на вашому життєвому шляху.
Немає коментарів:
Дописати коментар